[AVLYST] Nytteveksttur ved Ilabekken, Trondheim

Praktisk info
Dato: 19.05.25
Tidspunkt: 17:00 - 19:00
Adresse: Bynesveien 2, 7018 Trondheim, Norge
Forening: Trondheim sopp- og nyttevekstforening
Region: Trøndelag
Antall ledige plasser: 9
Pris fra: Gratis
Ledere
Arrangementet er stengt for påmelding
Tur for nybegynnere som vil smake på noen spiselige arter
Bli med på en tur langs Ilabekken for å se på spiselige planter som vokser der. Dette er en tur for nybegynnere som vil lære og plukke mer fra naturen.
Vi har fokus på 5-6 arter, deres kjennetegn og hvordan de kan brukes. Deltakerne får utlevert minst en enkel oppskrift for hver art som kan være en inspirasjon til å lage mat med nyttevekster etter turen. De blir også smaksprøver fra noen av artene vi ser på. Turen krever ingen forkunnskap.
Ta med: Gode sko, noe å skrive med, og gjerne ta med kniv, saks og noen plastposer/bokser og fuktig kjøkkenpapir for å ta med hjem det du finner.
Dato: 19. mai
Tid: 17:00-19:00 (turen tar 1.5-2 timer)
Sted: Ilabekken ved Hanskemakerbakken, her: https://maps.app.goo.gl/aaSvdHJ7f9cjyqh2A
Turlengde: Turen går fra Hanskemakerbakken opp Iladalen til Theissendammen, ca. 1.5 km. OBS: turen slutter ved Theissendammen. Herfra tar det ca. 20 minutt å gå tilbake til startpunkt.
Turleder: Anna Ksienzyk
Deltakelse er gratis for medlemmer i en av Norges sopp- og nyttevekstforbunds foreninger, for andre koster det kr 200.
Ønsker du å bli medlem, kan du melde deg inn her: Medlemskap | Norges sopp- og nyttevekstforbund (soppognyttevekster.no)
Oppmøtedetaljer
Oppmøte på Ilabekken ved Hanskemakerbakken 7 kl 17.00.
